Изложба "Новоприети членове" открива на 16 февруари от 18,30ч в изложбената зала на Дружество на художниците - Русе, ул." Борисова" 6. Експозицията дава възможност на присъединилите се към Дружество през 2014 година творци. С тази изложба новите членове ще заявят творческият се потенциал пред русенската общественост и любителите на изобразителното изкуство. Подобна изложба се организира за първи път, но ще се превърне в една от традиционните годишни изяви на дружеството, съобщават оттам.
Инициативата се организира във връзка със 70-та годишнината на Дружество на художниците - Русе, които както вече писахме, организират цикъл от събития.