190 състезатели се включиха в маратон „Приста Рън“

Спорт 18.03.2019 | 12:03ч.
Близо 190 души се включиха във второто издание на дунавския маратон „Приста Рън“. Те се състезаваха в четири дестинации - 3 км,7 км,14 км и маратонската 35 км с над 550 метра сборно изкачване. В надпреварата се включиха и 8 бегача от Румъния, като единият от тях отнесе купа за Букурещ. Победителите в дистанцията на 3 километра при момчетата стана Серкан Ибрям от СК „Триатлон – Русе“. В същата дистанция при момичетата най- бърза беше Антония Иванова. В седемкилометровата надпревара при мъжете победи Ивайло Вълев от Плевен, а при жените Мая Недялкова от София.   Най-бърз по 14-километровото трасе бяха състезателите на Компас Крос Петър Борисов, а при жените Ана-Мария Богданова. На най-дългото трасе с дължина от 35 километра победиха съответно Милен Ковачков от Лясковец и Кристина Тома от Букурещ. Стартът на 44-те състезатели от маратонската дистанция (35 км) бе до ресторант “Седем поколения“ в с.Мечка. Началото за останалите направления, както и всички финали бяха пред голям хипермаркет в началото на  Русе. Възпитаниците на Русенския университет бяха разработили специална програма, която даде възможност спортната проява да бъде следена на живо, по интернет. За целта, бегачите имаха състезателни номера с вграден чип. Всички завършили участници получиха специално изработени за маратона медали с логото на „Приста рън”, както и предметни награди от „Метро“ – Русе и фирма „Пирин хил”. Отличен бе и най-възрастният състезател известният русенски лекоатлет Иван Грозев.