Банско тържествено посрещна своите олимпийски герои от Зимни олимпийски игри 2026. Бронзовият медалист Тервел Замфиров, впечатляващата с изявите си при жените Малена Замфирова и един от най-обещаващите ни млади състезатели в зимните спортове Александър Кръшняк направиха демонстративно спускане по пистата „Шилигарника“, където бяха аплодирани от многобройни почитатели.
Замфиров сподели, че именно там е направил първите си завои и се надява и последните му да бъдат на същото място. По думите му усещането да кара на роден терен и да бъде посрещнат от близки и фенове, които са го подкрепяли и по време на стартовете за Световната купа в Банско, е сбъдната мечта.
Тримата спортисти получиха поздравления за силното си представяне на най-престижния спортен форум. С гайдарски съпровод те бяха отличени със специални призове от общината. В съответствие с местните традиции вместо каски поставиха калпаци, а като подарък получиха и по един автентичен бански бут.
Малена Замфирова заяви, че се стреми да не си поставя предварителни очаквания, тъй като това ѝ носи излишно напрежение, и помоли и околните да не ѝ възлагат тежест. Тя подчерта, че ще продължи да дава най-доброто от себе си.
Кадър Нова тв
14.02.2026
11.06.2026
11.06.2026
02.06.2026
01.06.2026
31.05.2026