Хебър отстрани Дунав в Суперлигата

Спорт 23.03.2019 | 01:03ч.
Тимът на Хебър – Пазарджик се класира на полуфинали в Суперлигата, след като надигра категорично като гост Дунав  - Русе с 3:0 (25:21, 25:10, 25:16) във втори четвъртфинален мач, изигран в крайдунавския град. В първия двубой "тигрите" победиха съперника със същия резултат и с 2:0 успеха продължават напред.  Домакините започнаха силно срещата, оформяйки добра преднина. Доминацията продължи до 10:9, след което пазарджиклии обърнаха в своя полза. Волейболистите на Атанас Петров запазиха темпото до края и поведоха с 1:0 гейма. Втората част протече изцяло под диктовката на гостуващия отбор, като русенци успяха да вземат едва 10 точки. Третият гейм започна силно за Хебър, след което играта бе равностойна. След 9:9 момчетата на Атанас Петров отново излязоха напред, като допуснаха изравняване при 15:15. В оставащите минути пазарджиклии набраха инерция и мачът бе просто доигран.