Коледари нарекоха за здраве на русенци

Актуално 23.12.2019 | 02:12ч.

Четири коледарски групи нарекоха за здраве на живеещите в Русенска община през новата година. В тазгоишното традиционно коледуване, което се състоя в центъра на града се включиха  групи от читалищата в с. Николово, с. Тетово, с. Сандрово и кв. "Средна кула", като тази година основен домакин беше фолклорната група от кв. "Средна кула".

Шествието на коледарите премина по два лъча - от Градските хали и от пл. „Хан Кубрат“ в посока Централен площад, където се събраха четирите групи. Те пресъздадоха по стара традиция част от характерните за Бъдни вечер обичаи, като наричаха за здраве, берекет и благополучие. 

Още от Актуално

© 2019 Thesite All rights reserved!