Над 150 състезатели и петима действащи световни шампиони по кану-каяк пристигат за Световната купа в Русе

Спорт 02.06.2023 | 11:06ч.

Още една държава ще се присъедини към страните-участници – Португалия. Така общият брой държави за Световната купа вече са 13. България ще участва  с четирима юноши и девойки и петима мъже и жени.

Официалното откриване на Световната купа по кану-каяк маратон ще се състои утре /2 юни/ от 19 ч. на специално изградена сцена пред Съдебната палата. Тогава ще бъдат представени всички участващи отбори, както и петимата най-добри състезатели в света, които за първи път ще се съревновават заедно в едно състезание.

Събитието ще включва къса и дълга дистанция за мъже и жени в кану и каяк, както и за юноши и старша възраст.

Състезанията на къси дистанции ще се проведат на 3 юни на 3,4 километра, с два портажа (дистанция от 200 м, в която състезателите бягат с лодките си пред публиката). В съботния ден ще премерят сили и ветераните.

Стартовете на дългите дистанции за юноши (19 километра) и старши (25 километра) ще се проведат на 4 юни.

Входът за зрители по време на двата състезателни дни ще бъде безплатен.

Заради провеждането на Световната купа Община Русе е осигурила и допълнителни курсове по маршрута Русе-Николово и обратно. Вижте разписанието тук - https://obshtinaruse.bg/promeni-na-organizatsiyata-na-dvizhenie-v-s-nikolovo-po-vreme-na-svetovnata-kupa-po-kanu-kayak-maraton .

Желаещите да посетят състезанието с личните си автомобили ще могат да спират на паркинга, намиращ се до Бялото момиче, и в обособените за това места до вилната зона.

Зрителите ще бъдат настанявани на специално изградените трибуни пред Гребната база на СК кану-каяк "Локомотив".

Още от Спорт

© 2019 Thesite All rights reserved!