Навършват се 33 години от първото частно радио в Русе

Всяка година на 21 декември си припомняме ето този слоган, джингъл на радиоезик - "Едно радио е по-темпо, темпо, темпо!" - Темпо, днес щеше да навърши 33 години. Но всяко нещо с времето си. 33 години изминаха от появата на първото частно радио в ефира на Русе. В началото по кабелната радиомрежа, от един таван с шепа ентусиасти. По радиото тогава имаше всичко - градски новини, репортажи и коментари за обществени, политически, стопански, културни, спортни и други събития в Русе, забавно-развлекателни, музикални, спортни предавания, полезна информация за бита и бизнеса. На ден Темпо правеше 16 новинарски емисии и 11 информационни рубрики в делнични дни. През 1992-2005 г. Радио Темпо бе партньорска радиостанция на българската редакция на Би Би Си – Лондон. Сега остава само споменът и годишнината. 

През 2000 година радио Темпо получи ГОЛЯМАТА НАГРАДА на първия радиофестивал "Сребърна вълна", част от Международни медийни събития" - Албена. Донесоха я наградите за три продукции на Радио Темпо: предаването "Гласовете на града", самореклама - "Единственото цветно радио" и "Блиц виц Уикенд".

 
 

Още от Русе

Още от Днес

© 2019 Thesite All rights reserved!