Нургюл Салимова спечели златен медал на престижен турнир в Букурещ

Българската шахматистка Нургюл Салимова спечели златния медал при жените на престижния турнир Grand Prix в Букурещ, съобщава „Евроком“. С още едно силно представяне тя затвърждава позицията си сред най-добрите състезателки в световния шахмат и отново носи повод за гордост на България.

По време на надпреварата Салимова показва отлична концентрация, стабилна игра и силна психическа устойчивост в решаващите партии. Тя успява да се наложи над сериозна международна конкуренция и заслужено завършва на първо място.

Този успех идва след поредица от силни участия през последните години, които я утвърждават като едно от водещите имена в българския спорт.

Нургюл Салимова продължава да вдъхновява младите шахматисти у нас със своя талант, труд и постоянство. Въпреки младата си възраст тя вече има зад гърба си множество престижни отличия и участия на най-високо международно ниво, а специалистите са единодушни, че бъдещето ѝ е изключително обещаващо.

Снимка: FIDE

Още от Спорт

Още от Последни публикации

© 2019 Thesite All rights reserved!