Отлично начало за българските шахматистки във втория кръг на Европейското първенство в Батуми

Българските състезателки направиха много силен втори кръг на Европейското индивидуално първенство по класически шахмат за жени в Батуми, Грузия, и зарадваха родните фенове с отличното си представяне. След изиграните партии нашите шахматистки записаха пет победи, едно реми и само едно поражение, с което затвърдиха доброто си място сред водещите участнички в турнира.

Най-успешно до момента се представя Габриела Антова, която постигна втора поредна победа. Играейки с черните фигури, тя се наложи над унгарката Даваадемберел Номин-Ердене и вече има пълен актив от 2 точки.

Белослава Кръстева също продължава стабилното си представяне. След успеха в първия кръг тя направи реми с испанката Адара Родригес, отново с черните фигури, и вече е с 1,5 точки. Същия резултат имат още Нургюл Салимова, Надя Тончева и Виктория Радева, които постигнаха победи с белите фигури срещу Мартина Староста, Емилия Деак-Зала и Мадара Голста. Българките демонстрираха увереност, добра подготовка и силен състезателен дух.

Гергана Пейчева също се поздрави с първи успех в турнира, след като победи грузинката Мариам Каландадзе. Единственото поражение за българския тим дойде при 16-годишната Анджелика Ненова, която загуби с белите фигури от украинката Анастасия Рахмангулова и остава с 0,5 точки след два кръга.

След убедителното представяне във втория кръг българските шахматистки ще продължат участието си в сряда, когато предстоят партиите от третия кръг. Надпреварата е в общо 11 кръга, а очакванията за нови български успехи остават високи.

Снимка БГНЕС

Още от Русе

Още от Последни публикации

© 2019 Thesite All rights reserved!