ОУ „Любен Каравелов“ – Русе ще бъде домакин на състезание „Фермите в екстремен климат“ на 22 март

На 22.03.2025 г. от 10:00 часа ОУ „Любен Каравелов“ – Русе ще бъде домакин на състезание „Фермите в екстремен климат“.

Събитието ще събере ученици от няколко русенски училища, които ще имат възможност да демонстрират своето въображение, технически умения и работа в екип, създавайки модели на ферми, способни да устоят на предизвикателни климатични условия.

Участниците ще трябва да разработят Lego проекти, които предлагат иновативни решения за ферми в екстремни климатични условия – в пустиня, полярни региони, тропически бури и други предизвикателни среди. Техните идеи ще бъдат оценявани от жури по критерии като иновативност, функционалност и презентация.

Събитието е вдъхновено от формата на FIRST Lego League и има за цел да насърчи STEM обучението, критичното мислене и креативния подход към глобални предизвикателства.

Каним всички, които се интересуват от иновации, технологии и образование, да присъстват на състезанието и да се насладят на креативните проекти на учениците!

Източник: РусеИнфо

Още от РУСЕ АКТУАЛНО

Още от Днес

© 2019 Thesite All rights reserved!