По повод Деня на Европа, на 9 май 2026 г. от 12:15 ч. в Регионална библиотека „Любен Каравелов“ – Русе ще се проведе събитието „Приказна Европа“, насочено към най-малките читатели и техния поглед към света.
Програмата предвижда четене на европейска приказка, съпроводено от разнообразни игри, пъзели и творчески занимания, чрез които децата ще имат възможност не само да се забавляват, но и да опознаят богатството на европейската култура по достъпен и вдъхновяващ начин.
Събитието цели да събуди любопитството към Европа, да насърчи интереса към книгите и да създаде приятна и стимулираща среда за учене чрез преживяване. Участниците ще могат да развият своето въображение, да общуват и да споделят радостта от четенето.
„Приказна Европа“ е подходяща за деца над 5 години и обещава едно топло, интересно и запомнящо се преживяване в света на приказките.
22.07.2026
22.07.2026
18.07.2026
18.07.2026
14.07.2026