Програма на концертния сезон в Max Club през м. февруари
03.02.2017 - Celentano Tribute
04.02.2017 - Blues Traffic
https://youtu.be/KDYWP9tcBkI
Една мнооооого любима Blues-Rock група, която не ни е гостувала от 2014-та !!!
Те са:
Bozhidar Banov - Porto - lead vocals, guitar
Ivan Peychev - lead guitar, vocals
Арам Тате - bass
Nikolai Tabakov - drums
http://www.bluestraffic.com/
11.02.2017 - D2
D2 Live - Winter Tour 2017
11.02 - Русе - Max Club
врати 21:00 | старт 23:00 | вход 12 лева
===
D2 поемат на традиционнотo си зимно турне, с което ще разтърсят редица градове в България.
На 11.02 бандата ще направи зашеметяващо изпълнение в Max Club в Русе. Неизчерпаемата енергия, прекият контакт с публиката и фантастичните шоуа са запазена марка на култовата рок-банда.
D2 ще доставят удоволствие на феновете, пеейки вечните си незабравими хитове „Ледено момиче”, „Нямаше кой да ни каже”, „100 години“, „Две следи ”, както и най-добрите песни от последните си албуми “6” и „Феникс“.
Емоцията от последния концерт в Max Club в края на 2015-та все още тресе групата и тя няма търпение да изпита отново срещата с вярната си публика.
13.02.2017 - Arctic Monkeys, Live tribute by Atomic Actors
17.02.2017 - Vataff Project
Vataff Project, Zenith fusion festival & Fusion Embassy present:
‘Ьℕ' - upcoming album video here >
http://bit.ly/2inbr5i
На 17 февруари петият поред албум на VATAFF PROJECT идва в
MAX CLUB RUSE директно от студиото на Виктор Маринов в Родопите!
На родопски диалект ‘Ьℕ’ е дума за “охлюв”. Той наднича и от обложката на новия албум. Ако се доверим на езика на символите, охлювът е свещен знак на лабиринта и търсенето. Само тези, които притежават сакралното познание, могат да открият центъра на спиралата.
Vataff Project е смесица от абстракции, eлектронна музика, бийт и етно инструменти от цял свят, придружени винаги с визуално представяне за публиката. Още през 2001 „високотехнологичният и аналого
в до трансцендентност” Виктор Маринов слага началото на звуковите експерименти. От тогава насам Vataff Project се отличават със своя собствен специфичен звук с елементи на психеделично техно, ембиънт и трип-хоп. Музиката им води до екстаз и танци, вдъхновени от ритуали от древни времена, но и от настоящето и бъдещето.
В ‘Ьℕ’ звукът им еволюира, намерил източници извън сферата на матричните форми и образи. Албумът съдържа осем парчета, като в някои от тях участват добре познатите ни гост-музиканти:
Веселин Митев / дудук, фояра /
Антон Карадимчев / китара и вокали /
Росен Захариев - Роко / флюгелхорна, тромпет, перкусии /
۞ Повече за VATAFF PROJECT:
http://vataffproject.com/
https://www.youtube.com/watch?v=yrJuP3-eaig&list=PLZEuKSD2bHRbYihuSqnYXLvSqTv6Fl9aX
https://www.facebook.com/Vataff-Project-104869856332673/?fref=ts
18.02.2017 - Стефка Оникян и приятели
https://youtu.be/1K4OhWBuqfg
Едно от ГОЛЕМИТЕ имена в българския ДЖАЗ - Проф. д-р
Stefka Onikian - най-после на нашата сцена !!!
Ще й помагат известните русенски музиканти:
Генади Цанков - пиано
Николай-КОКО Начев - бас
Canko Docev - ударни
След "официалната" част ще има импровизиран JAM SESSION - всеки, който пожелае, може да се качи на сцената с тази прекрасна ДЖАЗ изпълнителка.
Стефка Оникян е родена на 10 август 1951 г. в Пловдив. Завършва пловдивското Музикално училище през 1971 г. Същата година е поканена от Николай Куюмджиев в София в току-що създаденото трио „Обектив 71“, заедно с Маргарита Хранова и Маргарита Градева.
През 1973 г. певицата прави първия си студиен запис в БНР – песента „Земен вик“ от Христо Ковачев. Приета е и в Естрадния отдел на Българската музикална академия. Същата година спечелва и конкурса за солистка на Представителния ансамбъл на БНА. Висшето си музикално образование завършва в Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство в град Пловдив в класа по пеене на проф. Калина Жекова. 1974 г. за Стефка Оникян започва с I награда от Международния конкурс за поп изпълнители в Колобжег – Полша, в конкуренция с такива певици като Сдислава Сошницка и Ева Снежанка. Същата година печели и II награда на международния фестивал „Златният Орфей“ (голямата награда тогава печели Алла Пугачова, а първа – Карл Уейн).
В периода 1975 – 1978 г. Стефка Оникян осъществява редица турнета в България и в СССР и Куба, участва и в спектали – „Чилийска фиеста“, „Хора с криле“ и „Команчи на Лионската гара“, в „Златният Орфей“ и в прегледа „Нова българска музика“, в телевизионни предавания и звукоаписни проекти. Активно сътрудничи с Биг бенда на БНР и оркестър „София“. Работи с почти всички композитори и аранжори на попмузика – Атанас Бояджиев, Александър Йосифов, Александър Бръзицов, Ангел Заберски, Вили Казасян, Кристиян Бояджиев, Найден Андреев, Румен Бояджиев, Тончо Русев, Хайгашот Агасян, Зорница Попова и много други. През 1976 година композиторът Георги Робев написва за певицата песента „Балада за България“, която звучи на всички официални празници.
От средата на 80-те години Стефка Оникян се утвърждава и като една от водещите джазови певици в България. Участва активно в национални и международни джаз-срещи и фестивали – „София джаз фест“ 1984, 1985, 1986, 1988, 1989 г., „Джаз форум“ в Русе, „Диксиленд парад“ в Габрово, „Диксиленд международен фестивал“ в Дрезден, „Международен джазфер“ в Загреб, „Международен джаз фест“ в Ниш, „Джаз-клуб“ в Прищина и др. Работи с такива музиканти като Милчо Левиев – за албума му „Царска стъпка“ и в европейската премиера на джаз – кантатата „Зелената къща“, състояла се в зала България през 1997 г., със Симеон Щерев – „Самбоса I“ и „Самбоса II“, с Людмил Георгиев – концертите посветени на 100 години от рождението на Джордж Гершуин и Дюк Елингтън, с Вили Казасян, Петър Петров, Анатолий Вапиров, Антони Дончев, Христо Йоцов, Любомир Денев, Георги Борисов и други.
Стефка Оникян е осъществила многобройни записи на театрална и филмова музика. През 2003 г. записва за Уолт Дисни, заглавната песен „Circle of Life“ към филма „Цар лъв“.
Своята вокално–педагогическа дейност Стефка Оникян започва през 80-те години. През 90-те години вече работи в Държавна музикална академия „Панчо Владигеров“ като вокален педагог и пее във всички представителни концерти на Академията.
Предавайки богатия си музикално-сценичен опит на студентите, всяка година тя подготвя продукции с песни от Джордж Гершуин (2001), Кол Портър (2002), Дюк Елингтън (2003), Антониу Карлус Жобим (2004).
Много от нейните възпитаници печелят различни конкурси в България и чужбина. Сред по-известните и студенти са Десислава Добрева, Румяна Коцева, Йоанна Драгнева и други.
24.02.2017 - SHEKY
https://youtu.be/-ZueApFQRZY
Те са:
Ivailo Ranov- Sheky - вокал
Nikolay Tsvetkov - бас / КИКИМОРА /
Stefan Stefanov - китара / АНАЛГИН /
Стефан Трайков - барабани / Zuum /
Още от След 20 ч.
Още от Max Club