Няколко хиляди русенци и гости на града се събраха за концерта на роклегендата Джо Лин Търнър и група „Кикимора“ на площада пред Общината в събота.
Публиката - събрала няколко поколения припяваше и се забавляваше, като бурно аплодираше изпълненията на бившия фронтмен на „Дийп Пърпъл“ и „Рейнбоу“. Той от своя страна буквално се раздаде на сцената и повече от час и половина изнесе една изключителна програма, включваща както хитовете му от периода с двете легендарни групи, така и някои от нещата, включени в най-новия му албум, който предстои да излезе след около месец. Това събитие превърна Русе в есенна рокстолица.
"Щастлив съм, че рокът живее в поколенията, в дядовците и внуците, и мога да кажа, че тази музика е една от големите ценности, която имаме", сподели певецът. Той похвали група „Кикимора“ за съвместната им работа и анонсира излизането на новия си албум, който трябва да се появи на 7 ноември в Европа. В част от парчетата като китарист участва и ръководителят на „Кикимора“ Николо Коцев.
Концертът на Джо Лин Търнър закри програмата на тазгодишното издание на „Грийн рок фест“, който продължи повече от пет часа. Преди него пред пред публиката се представиха русенските групи Blue Phoenix, Power Enslave и Gunpowder, група Ептен от Македония и група Непукист от Тутракан. Бившият вокалист на „Рейнбоу“ и „Дийп пърпъл“.
Снимки - с екипът на TheSite
11.02.2025
11.02.2025
11.02.2025
10.02.2025
10.02.2025