Състезателите на СК „Компас-крос“ постигнаха впечатляващ успех, след като спечелиха златните отличия в смесената спринтова щафета на Държавното първенство по спортно ориентиране в Перник. Новината бе съобщена от спортния център към Русенски университет. Състезанието се проведе на 17 май – Деня на българския спорт, а домакин на надпреварата бе централният площад в града.
Русенските ориентировачи показаха отлична подготовка както в мъжките, така и в женските дисциплини. Програмата включваше индивидуален спринт и смесена четирипостова щафета.
В конкуренцията на 29 отбора от цялата страна първият тим на „Компас-крос“ заслужено стигна до шампионската титла. Победният състав бе в лицето на Миряна Бойкова, Ивайло Каменаров, Петър Борисов и националната състезателка Мая Недялкова, която финишира на последния пост. С поредния си успех русенският клуб затвърждава позициите си сред водещите сили в българското спортно ориентиране. За последните осем години това е пета титла за отбора в щафетната дисциплина, като в актива си има и три вицешампионски класирания.
Вторият състав на клуба, включващ Гергана Стойчева, Атанас Бояров, Димитър Русев и Елеонора Христова, също се представи силно, но остана малко под призовата тройка и завърши на четвърто място.
При жените в индивидуалния спринт по трасето от 3200 метра състезателките от Русе доминираха напълно, заемайки първите две позиции. Мая Недялкова заслужи шампионската титла, а Миряна Бойкова спечели сребърния медал. Добро представяне записа и Гергана Стойчева, която се класира шеста сред общо 58 участнички.
В мъжката надпревара, проведена по трасе с дължина 4200 метра, националният състезател Петър Борисов завоюва сребърно отличие. Сред най-добрите се наредиха още трима представители на русенския клуб – Ивайло Каменаров завърши шести, Димитър Русев остана осми, а Атанас Бояров се класира на единадесето място от общо 87 участници.
11.06.2026
11.06.2026
02.06.2026
01.06.2026
31.05.2026