Създателят на ансамбъл „Българе“ - Христо Димитров, представи своя книга в Русе

Създателят на ансамбъл „Българе“ представи своя книга в Русе

Христо Димитров запозна русенската публика със своята „Теория за алтернативната загуба“

Хореографът, режисьор и създател на Националния фолклорен ансамбъл „Българе“ Христо Димитров представи своята концепция за личностно развитие пред публика в Регионална библиотека „Любен Каравелов“ – Русе.

Срещата се проведе на 24 юни и беше посветена на неговата „Теория за алтернативната загуба“. Концепцията разглежда пътя към постигането на жизнен баланс, правилното определяне на личните приоритети и справянето със стреса в ежедневието.

Всяко постижение има своята цена

Според Христо Димитров успехът в една област често е свързан с пропуски, компромиси или загуби в друга. Авторът обаче не разглежда тази „алтернативна загуба“ единствено като нещо отрицателно, а като възможност за промяна, осъзнаване и личностно израстване.

„Теорията за алтернативната загуба ще ви помогне да избегнете ненужни битки и обърквания, като спестите време и енергия и се съсредоточите върху важните неща“, сподели Димитров пред русенската публика.

Чрез своята теория той насърчава хората да приемат, че не могат да постигнат съвършенство във всяка житейска област едновременно. Според него осъзнаването на този факт може да помогне за намаляването на напрежението и за по-разумното разпределяне на времето и усилията.

Вярата и духовното развитие като път към баланса

Концепцията на Христо Димитров надхвърля обичайните съвети за управление на времето и постигане на професионален успех. В нея важно място заемат вярата, духовното развитие и преосмислянето на житейските приоритети.

Според автора неуспехите и загубите могат да бъдат преодолени, когато човек открие по-дълбок смисъл в преживяванията си и насочи енергията си към наистина важните цели.

„Целта е да избегнете натовареността и стреса от това да бъдете максималисти във всичко, което правите, като постигнете баланс и по-голям успех, без да се разпилявате“, обясни той по време на срещата.

Христо Димитров – пазител на българските традиции

Христо Димитров е известен български режисьор, хореограф и продуцент, основател на Националния фолклорен ансамбъл „Българе“.

Фондацията, носеща неговото име, е сред основните организатори на Международния фестивал на фолклорната носия, който ежегодно събира хиляди почитатели на българските традиции в село Жеравна.

Димитров е инициатор за създаването на сдружение „Пазители на българщината“ и на „Асоциацията на хореографите в България“. Той е и носител на отличието „Златен век“ на Министерството на културата.

След края на представянето посетителите имаха възможност да зададат своите въпроси, да разговарят с автора и да получат автографи.

Още от Автори

Още от Последни публикации

© 2019 Thesite All rights reserved!