На сцената пред Съдебната палата в Русе се състоя празничен концерт под надслов „Не на насилието, да на доброто!“, посветен на един от най-тачените български празници – Баба Марта. Събитието бе организирано от Община Русе и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. В програмата участваха възпитаници на Общинския детски център за култура и изкуство, Общинския младежки дом и ученици от Национално училище по изкуствата „Проф. Веселин Стоянов“. Кулминацията бе участието на Братя Аргирови, които изпълниха най-обичаните си песни заедно с публиката. Домакин на събитието беше кметът Пенчо Милков.
В приветствието си той пожела на всички здраве и доброта, като подчерта, че силата на общността е в единството – така както преплетените нишки на мартеницата стават по-здрави заедно.
На сцената се появиха внучката на Баба Марта с благословия за здраве и берекет, както и инфлуенсърът Боян Тодоров, който представи премиерно новата си песен „Ще се върнеш“. В концерта се включиха и състави към местните културни институции, които допринесоха за празничното настроение.
Събитието бе част от финала на мащабната превантивна кампания „Не на насилието, да на доброто!“, проведена през февруари от Местната комисия към Община Русе. Инициативата обхвана ученици от цялата община и включваше различни дейности за насърчаване на толерантността и позитивното общуване, както и национален фотоконкурс, посветен на добротата и живота без насилие.
28.02.2026
25.02.2026
11.06.2026
11.06.2026
02.06.2026
01.06.2026
31.05.2026