Турнирът „Купа Русе“ беше официално открит

Юбилейното 15-о издание на турнира по вдигане на тежести „Купа Русе“ събра 80 състезатели от седем български града. Надпреварата по традиция се провежда в зала „Академик“ към Русенския университет „Ангел Кънчев“.

Участниците се състезават в четири възрастови категории – момчета, кадети до 15 години, кадети до 17 години и кадетки до 17 години, а класирането се определя по международната система „Синклер“.

В турнира участват представители на осем клуба от страната – ТСК Русе, „Тараненко“ Русе, „Генерал Тошев“ от Генерал Тошево, „Титан“ Варна, „Добруджа“ Добрич, „Марица“ Пловдив, „Мизия“ Кнежа и „Бяла мечка“ Хасково.

Откриването на спортния форум започна с минута мълчание в памет на проф. д-р Кирил Панайотов – дългогодишен председател и дарител на Тежкоатлетически спортен клуб Русе, който почина в края на миналата година. Организаторите обявиха, че в негова чест ще бъде връчена специалната индивидуална награда „Сила“.

Младите щангисти получиха подкрепа от редица олимпийски, световни и европейски шампиони. Сред официалните гости бяха президентът на Българската федерация по вдигане на тежести Асен Златев и именити български щангисти като Румен Александров, Стефан Топуров, Иван Иванов, Здравко Коев, Димитър Колев, Николай Пешалов, Нено Терзийски, Йордан Митков, Генади Драгоманов и Давид Давидков.

На церемонията присъстваха още кметът на Русе Пенчо Милков, заместник-кметът Борислав Рачев, съуправителите на лечебни заведения „Медика“ Алисе Муртезова и д-р Панайот Панайотов, кметът на Сливо поле Валентин Атанасов, председателят на Общинския съвет акад. Христо Белоев, директорът на УСШ Мая Петрова, общинският съветник Иво Пазарджиев, както и представители на Русенския университет и местни училища.

Снимка: Община Русе

Още от Русе

Още от Последни публикации

© 2019 Thesite All rights reserved!