В Русе откриха първата пейка за кърмене

Първата пейка за кърмене в Русе вече е факт. Тя беше открита в градинката на площад „Дунав“ и е създадена като специално място за отдих на майки с бебета.

Инициативата е на Лайънс клуб „Вдъхновение“, който още през май пое ангажимент да реализира пространство, носещо послание за подкрепа, разбиране и грижа към всяка майка. Откриването съвпада със Световната седмица на кърменето, която започва на 1 август. 

На събитието присъстваха заместник-кметът на Община Русе Енчо Енчев, чартър президентът на клуба Чавдар Иванов, настоящият президент д-р Красимир Миланов, както и членове на организацията.

Специално за майките бяха подготвени подаръчни пакети. От Лайънс клуб „Вдъхновение“ връчиха и грамоти на кмета Пенчо Милков и заместник-кмета Енчо Енчев в знак на благодарност за подкрепата на местната администрация при реализирането на инициативите на клуба. 

Новата пейка е малък, но значим жест към майките в Русе и създава по-удобна и приятелска градска среда за семействата с малки деца.

Още от Русе

Още от Актуално

© 2019 Thesite All rights reserved!