Възпитаници на СУ „Баба Тонка“ спечелиха отличия от състезание по астрономия

Ученици от Математическа гимназия „Баба Тонка“ постигнаха отлични резултати на Националната олимпиада по астрономия, която се проведе от 8 до 10 май 2026 година в Бургас. Русенската гимназия участва с девет състезатели в различни възрастови групи.

Абитуриентката Елена Йорданова спечели сребърен медал при учениците от 11. и 12. клас, а единадесетокласникът Красимир Станков завоюва бронзово отличие. Благодарение на доброто си представяне той ще бъде част от националния отбор на България за XIX Международна олимпиада по астрономия и астрофизика, която ще се проведе през септември във Виетнам.

Поради предстоящи нови академични предизвикателства Елена Йорданова е решила да предостави мястото си на следващия класиран участник.

Силно представяне записаха и останалите ученици от Русе. Деветокласничката Марина Маринова се класира на пето място във възрастовата група за 9. и 10. клас. В олимпиадата участваха още Емили Бохосян, Преслав Апостолов, Виктор Станев, Явор Димитров, Иванина Иванова и Мирослав Михнев.

От ръководството на гимназията поздравиха младите астрономи за постигнатите успехи и им пожелаха здраве, вдъхновение и още бъдещи постижения.

Снимка: МГ „Баба Тонка“ - Русе

Още от Русе

Още от Последни публикации

© 2019 Thesite All rights reserved!