Волейболистите на Дунав с нова победа

Спорт 03.03.2019 | 04:03ч.
Волейболистите на Дунав (Русе) надиграха като домакини ЦСКА с 3:1 гейма в мач от двадесетия кръг на Суперлигата. С този успех русенци направиха решителна крачка за участие в плейофите на първенството. Тимът записа седма победа в Суперлигата, след като се наложи като домакин над втория в класирането ЦСКА с 20:25, 25:22, 25:23 и 25:20.  Волейболистите на Петър Шопов продължават възходящото си представяне, след като в миналия кръг победиха чисто Черно море (Варна) с 3:0 гейма. С успеха си над "червените" съставът на Дунав не само зарадва своите фенове и местата общественост, но и направи много важна крачка за участие в плейфите на Суперлигата, в които играят само първите осем тима от класирането след редовния сезон. В момента, русенци заемат осмото място в класирането с 22 точки (7 успеха, 13 загуби) и изпреварват Марек Юнион-Ивкони, който е девети с 19 точки. ЦСКА запазва втората си позиция с 43 точки (15 победи, 5 поражения).  В следващия кръг Дунав гостува на Монтана, а ЦСКА приема Миньор. Срещите са на 8 март (петък). „Направихме един много силен мач. Успяхме да пречупим ЦСКА в един мъжки двубой. Поздравявам момчетата за победата, издържаха докрай и се раздадоха. Успяхме със силен сервис и неутрализирахме центровете на съперника. Също така изкарахме Симеон Александров и изпълнихме тактическите задачи“, коментира след мача старши треньорът на русенци Петър Шопов. По думите му отборът е играл силно и е доказал, че на свой терен се справя изключително успешно срещу водещи отбори в първенството.