„Дунав“ с нова загуба в Първа футболна лига

Спорт 10.03.2019 | 08:03ч.
Футболен клуб „Дунав – Русе“ инкасира нова загуба в Първа лига. В мач от 25-тия кръг, русенци загубиха от Локомотив (Пловдив) мача си на стадион „Лаута“ с 4:1. Пловдивчани спечелиха без особени затруднения домакинството си. В първата част на срещата възпитаниците на Людмил Киров стояха сравнително добре на терена и бяха до някъде равностойни на съперниците си. Два гола за “черно-белите” отбеляза капитанът Димитър Илиев, който записа мач № 100 с екипа на „смърфомете“, а по един добавиха Един Бахтич и Игор Банович. За „Дунав“ се разписа Исмаил Иса в 30-ата минута. „Локомотив“ поведе в 24-ата минута, когато Банович намери Димитър Илиев в наказателното поле, нападателят овладя, излезе на стрелкова позиция и с точен изстрел прати топката точно до дясната греда на Мащенджиев за 1:0. Само 6 минути по-късно дунавци изравниха, след като Божидар Васев свали топка за Исмаил Иса и нападателят отправи точен удар към мрежата на вратаря Луков. Минути по-късно удар по земята от границата на наказателното поле Един Бахтич върна преднината на „Локомотив“, а във втората минута на добавеното време Димитър Илиев от пряк свободен удар прати топката за трети път в мрежата на Благой Макенджиев. През втората част дунавци опитаха да обърнат развоя на играта в своя полза, но опитите им останаха безуспешни. След този мач възпитаниците на Людмил Киров остават в дъното на таблицата, на предпоследното13-о място с актив от 16 точки.