Иван Белчев: Очакваме екоминистъра в Русе

Уверих се в отрицателното становище на МОСВ за инсинератора в Гюргево, заяви депутатът от Русе

Проведох среща със заместник министъра в Министерство на околната среда и водите, свързана с инвестиционното намерение за инсинератор в Гюргево.

Уверих се, че и тяхното становище ще бъде отрицателно. С това обаче няма да спрем с действията си. Ще направим кръгла маса с румънците в Русе и ще им обясним защо изгарянето на медицински опасни и неопасни отпадъци в близост до България няма да бъде допуснато.

Разбира се разговаряхме и за миризмите на бакелит и лакове, и знам че ще постигнем напредък в тази дълга битка.

Очакваме екоминистъра в Русе, за да даде той лично на русенци отчет за предприетите стъпки и бъдещите гаранции за чист въздух.

Припомням, че още през септември поканих комисията по околна среда и водите към Народното събрание да проведе изнесена среща в нашия град. Очакваме ги и тях.

Иван Белчев

Още от Русе

Още от Актуално

© 2019 Thesite All rights reserved!