Русенски полицаи с купи, медали и дипломи от Републиканско първенство по ориентиране

Спорт 09.10.2019 | 01:10ч.

Три купи, четири медала и четири дипломи завоюваха състезателите на ОДМВР-Русе по спортно, приложно ориентиране и крос в 50– тото Републиканско първенство на МВР. Надпреварата се проведе в началото на октомври в Разград. Първенството включваше няколоко дисциплини:

класическа дистанция – индивидуален старт за жени и мъже, до 45 год. и над 45 год., лекоатлетически крос, приложно ориентиране със стрелба/ малокалибрен пистолет/ и щафетно бягане.

Отборът на ОДМВР-Русе при КСТ „Спартак“ - Русе се представи с 12 състезатели водени от д-р Венцислав Цветков. В комплексното отборно класиране, отборът зае второ място.  В дисциплината щафетно бягане – щафета в състав Лидия Иванова, Йордан Генджов и Николай  Халачев се класира на второ място. В  лекоатлетическия крос, отборът  зае  трето място, комплексно. С отличия се завърнаха и индивидуалните състезатели.

Мария Събева  завоюва 1 златен и 2 сребърни медала / 1-во място в класическа дистанция, 2 – ро място крос и 2-ро място приложно ориентиране със стрелба/, Росица Александрова – 1 бронзов медал / 3 – то място крос/ и 2 дипломи  за трети места в класическа дистанция и приложно ориентиране. Отлично се представи и  Наталия Кабакчиева и в трите индивидуални дисциплини. При мъжете, Валери Петков получи  2 дипломи за трети места в класическа дистанция и приложно ориентиране.

За достойното  представяне на отбора на КСТ „Спартак“ при ОДВР-Русе допринесоха и останалите членове на отбора: Бисер Цирков, Анатоли Николов, Митко Кушев и Кирил Събев.