Успешно приключи V националeн конкурс за детска рисунка и илюстрация „Светът е цветен за всички детски очи“ Русе 2024 + наградени

Успешно приключи V националeн конкурс за детска рисунка и илюстрация „Светът е цветен за всички детски очи“ Русе 2024, организиран от Общински детски център за култура и изкуство – Русе и посветен на 1 юни – Международен ден на детето. Малки и млади художници участваха в два раздела – рисунка и илюстрация в четири възрастови групи: Първа група – до 6 г., Втора група – от 7 до 10 г., Трета група – от 11 до 14 г., Четвърта група – от 15 до 18 г. , а така също се приемаха и Колективни творби.

В раздел „Рисунка“ изключителен възторг предизвика значима част от творбите на участниците, които рисуваха по темата на конкурса „Светът е цветен за всички детски очи“.

Голям беше интересът у децата и към раздел „Илюстрация“. Целта беше да прочетат книги на детски и юношески автори, на които през тази година се отбелязват годишнини:

– 125 г. от рождението на Ерих Кестнер

– 90 г. от рождението на Христо Фотев

– 105 г. от рождението на Николай Хайтов

– 95 г. от рождението на Йордан Радичков

– 115 г. от рождението Никола Вапцаров

– 75 г. от смъртта на Елин Пелин

Посочените автори бяха препоръчителни и ние получихме илюстрации, вдъхновени и от други писатели.

Жури, с председател художничката и изявен скулптор Мая Кубратова, преподавател в НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ – Русе, прегледа над 300 творби от училища и Общински детски центрове за култура и изкуство от София, Пловдив, Варна, Бургас, Добрич и много други градове и села в България, разбира се и от Русе. Всички отличени ще получат грамоти и награди.

Поместваме списъка с наградените художници и им пожелаваме ДО НОВИ СРЕЩИ!

Публикуваната рисунка е на Дария Иванова от ДГ „Младост“ – Габрово.

НАГРАДИ

РАЗДЕЛ „ РИСУНКА“

І –ва възр. гр. – до 6 години

І-ва награда

1. Рая Калинова, ОбДЦКИ – Русе

2. Дария Иванова, ДГ „Младост“ – Габрово

ІІ-ра награда

1. Пресияна Жечева, ШИИ „Арт Попово“ – Попово

ІІІ-та награда

1. Алтан Джошкун, ШИИ „Арт Попово“ – Попово

ІІ –ра възр. гр. – от 7 до 10 години

І- ва награда

1. Анелия Стойчева, Арт ателие „Дон Кези“ – Дупница

2. Анна Здравкова, ШИИ „Арт Попово“ – Попово

ІІ-ра награда

1. Кремена Готованска, ЦПЛР – София

2. Виктория Александрова, Арт „Цветна палитра“ – Свищов

ІІІ-та награда

1. Доротея Стоянова, НЧ „Ангел Кънчев – 1901“ – Русе

ІІІ –та възр. гр. – от 11 до 14 години

І-ва награда

1. София Петрова, СУ „Д-р Петър Берон“ – Червен бряг

ІІ-ра награда

1. Магдалена-Анна Йосифова, ЦПЛР – София

ІІІ-та награда

1. Александър Цонев, НПГ по полиграфия и фотография – София

2. Момчил Димитров, СУ „Д-р Петър Берон“ – Червен бряг

3. Ванеса Динкова, СУ „Д-р Петър Берон“ – Червен бряг

ІV –та възр. гр. – от 15 до 18 години

І-ва награда

1. Нанси Николова, Арт ателие „Дон Кези“ – Дупница

2. Галина Николова, Ателие за приложен фолклор – София

ІІ-ра награда

1. Мария Апостолова , Арт ателие „Дон Кези“ – Дупница

ІІІ-та награда

1. Юлиян Тодоров, ШИИ „Арт Попово“ – Попово

РАЗДЕЛ „ ИЛЮСТРАЦИЯ“

І –ва възр.гр. – до 6 години

І-ва награда

1. Кристина Георгиева, ДГ „Младост“ – Габрово

2. Магдалена Давидова, ДГ „Джани Родари“ – Гоце Делчев

ІІ-ра награда

1. Даяна Радулова, ОбДЦКИ – Русе

2. Иван Бочуков, ДГ „Джани Родари“ – Гоце Делчев

ІІІ-та награда

1. Траян Маринов, НЧ „Ангел Кънчев – 1901“ – Русе

2. Йоана Кехайова, ДГ „Младост“ – Габрово

ІІ –ра възр. гр. – от 7 до 10 години

І-ва награда

1. Виктор Лазаров, СУ „Георги Измирлиев“ – Горна Оряховица

ІІ-ра награда

1. Монна Зебилянова, НЧ „Ангел Кънчев – 1901“ – Русе

ІІІ-та награда

1. Йоана Донева, ОУ „Олимпи Панов“ – Русе

2. Калояна Илиева, ЦПЛР – Бургас

3. Виктор Бисеров, ОУ „Ангел Кънчев“ – Русе

ІІІ –та възр. гр. – от 11 до 14 години

І-ва награда

1. Данайа Даскалова, Арт ателие „Дон Кези“ – Дупница

2. Кристина Георгиева, ШИИ „Арт Попово“ – Попово

3. Диа Махмуд Анис, ЦПЛР – София

ІІ-ра награда

1. Микаела Чепелева, „Елиза Арт“ – Габрово

2. Кристияна Желязкова, ОУ „Д-р Петър Берон“ – Плевен

3. Марио Радославов, ОУ „Тома Кърджиев“ – Русе

ІІІ-та награда

1. Димана Петрова, ОбДЦКИ – Русе

2. Преслав Светославов, НЧ „Ангел Кънчев – 1901“ – Русе

ІV –та възр. гр. – от 15 до 18 години

І-ва награда

1. Стефания Георгиева, ЦПЛР – София

2. Яна Минчева, НПГ по полиграфия и фотография – София

ІІ-ра награда

1. Ирра Илиева, ОбДЦКИ – Русе

ІІІ-та награда

1. Илия Миланов, НПГ по полиграфия и фотография – София

ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ

1. Божидара Тодорова, ОбДЦКИ – Русе

2. Ангела Арнаудова, НПГ по полиграфия и фотография – София

3. Аделия Давидова, Арт студио „Цветна палитра“ – Свищов

4. Лъчезар Маринов, Арт студио „Цветна палитра“ – Свищов

5. Георги Трифонов, СУ „Георги Измирлиев“ – Горна Оряховица

КОЛЕКТИВНИ НАГРАДИ

1. НЧ „Ангел Кънчев – 1901“ – Русе

2. ЦПЛР, Ателие за приложен фолклор – София

3. СУ „Д-р Петър Берон“ – Червен бряг

4. ОУ „Д-р Петър Берон“ – Плевен

5. Арт ателие „Дон Кези“ – Дупница

6. НПГ по полиграфия и фотография – София

7. Школа „Арт Попово“ – гр. Попово

8. Арт студио „Цветна палитра“ – Свищов

9. ОУ „Васил Друмев“ – Варна

10. 107 ОУ „Хан Крум“ – София

Източник: РусеИнфо

Още от Русе

Още от Актуално

© 2019 Thesite All rights reserved!